Академічна доброчесність

Доброчесність і наукова комунікація в цифрову епоху
13 травня 2025 року методист Олена Бобкова, завідувач відділення Лариса Веренич, завідувач навчально-методичного кабінету Олена Монастирська у форматі онлайн (Zoom) взяли участь у Міжуніверситетській експертній дискусії, присвяченій Дню науки за темою «Доброчесність і наукова комунікація в цифрову епоху» від ГО «Прогресильні». Учасники дискусії обговорили ряд актуальних питань: ШІ та академічна доброчесніть; використання ШІ молоддю; рекомендації щодо впровадження ШІ викладачами у закладах освіти та багато інших.
Як не порушити академічну доброчесність під час використання штучного інтелекту в освіті
13.05.25 відбувся науковий семінар «Як не порушити академічну доброчесність під час використання штучного інтелектув освіті» за ініціативи кафедри інформатики КЗ «ХГПА». Спікерка: Олеся Кисельова, кандидат педагогічних наук, доцент. У семінарі взяли участь викладачі коледжу та члени адміністрації. У ході заходу було розглянуто актуальні питання:
— Як розпізнати недоброчесне використання штучного інтелекту;
— Як сформувати культуру відповідального використання ШІ в освіті;
— Нові виклики ШІ академічній доброчесності.
Долучайтесь до спільноти змін – будуємо доброчесну освіту разом!
2 травня 2025 року Олена Бобкова, Лариса Веренич, Олена Монастирська взяли участь у презентації першого етапу Усеукраїнського проєкту з академічної доброчесності для закладів фахової передвищої освіти.  Серед спікерів – провідний експерт з академічної доброчесності Артем Артюхов, керівники ЗФПО, представники МОН, ДСЯО, освітяни з усієї України, ГО «Академія менеджменту якості та інновацій», ГО «Прогресильні».
Освітяни поділилися своїм досвідом, викликами та кращими практиками впровадження академічної доброчесності у коледжах України! Колеги презентували: Парасолькову модель академічної доброчесності.  Практичні кейси впровадження систем академічної доброчесності від Вінницького технічного фахового коледжу та ВСП «Машинобудівний фаховий коледж СумДУ».  Етичне використання ШІ в освіті.  Наступні кроки розвитку проєкту.
Антиплагіат, звіт подібності та оцінювання в системі StrikePlagiarism.com
24 квітня 2025 року  методична служба  коледжу долучилася до тренінгу  щодо боротьби з плагіатом. Під час заходу, організованого для представників коледжів, розглянуто актуальні питання академічної доброчесності, зокрема:
  • ефективне використання функцій системи StrikePlagiarism.com,
  • інтерпретація звіту подібності,
  • оцінювання та прийняття рішення,
  • перевірка на наявність контенту, згенерованого Штучним Інтелектом,
  • процедури перевірки та формування протоколу, та інші.
  • 14 квітня 2025 року навчально-методичний кабінет коледжу отримав доступ до акаунту для забезпечення ефективної роботи в програмно-обчислювальному комплексі StrikePlagiarism та інструкції з користування Системою. Надання послуг здійснюється у рамках договору про надання послуг  Товариством  з обмеженою відповідальністю «ПЛАГІАТ»  від 08.04.2025 року (договір)
    20 березня 2025 року завідувачка бібліотеки, Наталія КУЛІШ провела інформаційну бесіду «Академічне письмо-ключ до успішного навчання» для здобувачів ІІ курсу.
    27 лютого 2025 року методичною службою коледжу  проведено ділову гру для здобувачів III-IV курсів «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ – КЛЮЧОВИЙ ПРИНЦИП  ОСВІТНЬОЇ ТА НАУКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ!

     

     

    06 лютого 2025 року наставниками груп проведено виховні години з питань дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти.

    IMG_6698

     

    Вітаємо Удовиченко Кіру, здобувачку І курсу спеціальності  ПОЧАТКОВА ОСВІТА, яка посіла ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі

    «МОЯ АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ»-2024          

     

    Відео «Академічна доброчесність — запорука якості освіти»  (ютуб-канал бібліотеки коледжу)
    Вивчаємо думку здобувачів освіти:
    Корисні посилання: